Program nauczania

Doświadczenie pedagogiczne wskazuje, że najlepsza edukacja to ta, realizowana przez zabawę. Dlatego w naszej pracy stwarzamy dzieciom środowisko w którym poprzez metody aktywizujące realizowany jest program nauczania. Wykorzystujemy do tego różne techniki, które zapewniają dzieciom bezpieczeństwo w przedszkolu, dzieci są zainteresowane nowymi zajęciami, ale jednocześnie chronione przed nadmiarem bodźców. Opiekunowie stwarzają dzieciom miejsce, gdzie czują się jak w domu – mają atmosferę ciepła, życzliwości wzajemnego szacunku oraz akceptacji.

Nauczyciele korzystają z wiedzy psychologiczno – pedagogicznej w oparciu o najnowsze koncepcje oraz z podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Treści programu w naszym przedszkolu obejmują:

  • edukację językową
  • edukację matematyczną
  • edukację przyrodniczą
  • edukację społeczną
  • edukację artystyczną (plastyczną)

Wszystkim dzieciom proponujemy również udział w zajęciach logopedycznych, tanecznych, religii i zajęciach z języka angielskiego. Nauczyciele bazują na przewodnikach metodycznych z wydawnictwa WSiP, dzięki którym dzieci nabywają wiele nowych umiejętności zaczynając pracę z książką już od wieku 3 lat.

Nasi partnerzy

Instytucje UE

Gościmy u nas

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
527739Powered by Joomla!®. Designed by: business web hosting indian dedicated reseller Valid XHTML and CSS.